کاشت درخت انجیر

مکان یابی برای کاشت درخت انجیر و احداث باغ

اگر قصد کاشت انجیر درمنطقه زندگی خود دارید شناخت وضعیت منطقه ای که می خواهید اقدام به احداث باغ انجیر در آن بنمایید و همچنین آگاهی از شرایط کاشت و نگه داری از درخت انجیر دارای اهمیت می باشد.

عوامل محیطی تاثیر گذار در رشد درخت انجیر

عوامل زیادی در رشد درخت انجیرتاثیر گذارند. درجه حرارت ، رطوبت ، باد ، میزان بارندگی و ارتفاع از سطح دریا از مهمترین عوامل محیطی تاثیر گذار در رشد درخت انجیر و همچنین کیفیت میوه انجیر است.

گرده افشانی درخت انجیر

گرده افشانی درخت انجیر فرایندی است که منجر به انتقال دانه گرده به سطح کلاله گل های ماده در انجیر های خوراکی می شود. گرد افشانی به وسیله زنبور بلاستوفاگا انجام می گیرد. در این مقاله با نحوه گرده افشانی درخت انجیر آشنا می شویم.

هرس درخت انجیر

نحوه هرس درخت انجیر

قبل از هرس درخت انجیر باید دلیل هرس کردن درخت را مشخص کنیم. هرس درخت انجیر را به دو منظور انجام می دهند: ۱- هرس برای تشکیل شکل درخت که آن را هرس فرم می نامند. ۲- هرس سالیانه یا هرس بهره برداری

آبیاری درخت انجیر

بایدها و نبایدهای آبیاری درخت انجیر

تعداد دفعات آبیاری درخت انجیر در طول یک سال به عواملی مانند میزان بارندگی سالیانه ، نوع خاک ، اندازه درخت ، سن درخت ، میزان محصول سال قبل و سال جاری بستگی دارد. در این مقاله با نحوه آبیاری درخت انجیر آشنا می شویم.

داشت و نگهداری درختان انجیر

چگونگی داشت و نگهداری از درختان انجیر

داشت درخت انجیر شامل انجام عملیاتی برای حفاظت و نگهداری از درختان انجیر از مرحله کاشت قلمه تا رشد کامل درخت می باشد.این مراحل شامل نگهداری درختان از سرما و گرما ، از بین برن علف های هرز ، شخم زدن ، ایجاد آبگیر ، سفید کردن تنه درختان و غیره می باشد.

کنترل شیمیایی علفهای هرز باغات انجیر

کنترل شیمیایی علف های هرز باغات انجیر

با توجه به اینکه عمده ترین رقیب درختان جهت مصرف آب، علفهای هرز می باشد به ویژه در سالهایی که میزان بارندگی کم است. اهمیت علف های هرز دوچندان و بنابراین کنترل شیمیایی علف های هرز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

زرد شدن برگ درختان انجیر

علل زرد شدن و ریزش برگ درختان انجیر

زرد شدن و ریزش برگ درختان انجیر از عوارضی است که اگر به سرعت درمان نشود باعث از بین رفتن محصول و حتی درخت انجیر شود. این عارضه از اوایل تابستان همراه با گرم شدن هوا شروع شده و ممکن است تا اواخر مرداد ادامه پیدا کند.

به بالای صفحه بردن

دانلود رایگان کتاب مدیریت آبیاری در باغات

برای دانلود ایمیل خود را وارد کنید