کاشت ، داشت و برداشت زیره سبز

کاشت ، داشت و برداشت زیره سبز

به دلیل قرار داشتن ایران در منطقه خشک و گرم، زیره سبز ایرانی از کیفیت بالاتری نسبت به زیره کشورهای دیگر برخوردار است. آستانه تحمل این گیاه نسبت به شوری آب و خاک بالا می باشد، اگرچه بهترین عملکرد را در خاکهای شیرین و با آبهای شیرین دارا می باشد.

کاشت ، داشت و برداشت زعفران

آموزش کاشت زعفران و نحوه داشت و برداشت آن

 از هر هکتار زمین زعفران حدود ۵ الی ۶ کیلوگرم  زعفران خشک به دست می آید. زعفران هر چند که در انواع خاک ها اعم از سبک و شنی و یا رسی و سنگین قابل کشت می باشد ولی بهترین رشد و عملکرد را در خاک های هوموس دار با بافت متوسط لومی دارد.

کاشت و پرورش گیاه اسطوخودوس

کاشت و پرورش گیاه اسطوخودوس

صنعت گیاهان دارویی منبع عظیم اقتصادی و با ارزش افزوده بسیار بالا در ایران محسوب می شود. کاشت اسطوخودوس در چند سال اخیر برای استفاده های دارویی ، آرایشی و بهداشتی و تزئینی در کشور افزایش پیدا کرده است.

کاشت و داشت گیاه آویشن

کاشت و داشت گیاه آویشن

گیاه آویشن از زمانهای گذشته یکی از گیاهان دارویی مورد استفاده در بین ما ایرانیان بوده است. این گیاه دارای مصارف دارویی ، ادویه ای و بهداشتی است. در این مقاله با نحوه کاشت و داشت گیاه آویشن آشنا خواهیم شد.

کاشت گیاه زنجبیل

آموزش کاشت و برداشت گیاه زنجبیل

زنجبیل یک گیاه گرمسیری است و برای کاشت احتیاج به آب فراوان دارد. خاک های لومی با هوموس فراوان خاک مناسب کاشت گیاه زنجبیل است. این گیاه بذر تولید نمی کند و تنها راه تکثیر آن از طریق غده های زیرزمینی موسوم به ریزوم است.

به بالای صفحه بردن

آموزش های بیشتر در کانال اینستاگرام ما

دانلود رایگان کتاب مدیریت آبیاری در باغات

برای دانلود ایمیل خود را وارد کنید