نحوه تکثیر و پرورش درخت انار

اشتراک گذاری

آنچه در این مطلب می خوانیم

کاشت درخت انار به وسیله بذر ، پاجوش ، خوابانیدن شاخه و قلمه امکانپذیر است. ولی چون درختانی که به وسیله کشت بذر مشخصات پایه مادری را حفظ نمی کنند از این رو این طریقه ازدیاد فقط به منظور تحقیقاتی و پیدا کردن ارقام جدید استفاده می شود.

همچنین اگر بخواهند صفت مطلوب خاصی را در یک رقم به وجود آورند. (مثلا صفت مقاومت در مقابل سرما و یا صفت میوه بدون دانه و یا با دانه های نرم و ریز) می توان از طریق کشت بذر اقدام نمود و بعد از چندین سال احیانا به صفت مورد نظر دست یافت. تهیه قلمه انار آسانتر و رشدش سریعتر از سایر روش ها می باشد لذا در حال حاضر بهترین و آسانترین راه ازدیاد انار استفاده از قلمه است.

شرایط آب و هوایی مناسب کشت انار

درخت انار در دامنه وسیعی از شرایط آب و هوایی رشد می کند. انار بیشترین رشد و تولید را در مناطقی با تابستانهای گرم و طولانی دارد. بهترین ارتفاع کاشت درخت انار ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ متر از سطح دریا است. انار میوه مناطق گرمسیری است و درجه حرارت ۵- تا ۴۰ درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل می کند.

کاشت درخت انار

گرمای زیاد باعث سوختگی و سرمای زیاد سبب ترکیدگی میوه انار می شود. نیاز سرمایی درخت انار ۲۰۰ تا ۴۰۰ ساعت درجه حرارت ۷- است. میوه برای رسیدن به تابستانهای گرم و طولانی و پاییز خشک و بدون باران احتیاج دارد زیرا بارندگی پاییز و سرمای زودرس هوا موجب ترکیدگی میوه و افزایش ضایعات می شود.

خاک مناسب کاشت انار

درخت انار با انواع خاک سازگاری دارد ولی به خاکهایی که دارای زهکشی کمی باشند حساس می باشد. بهترین خاک کشاورزی جهت کاشت درخت انار خاکهای رسی شنی با PH بین ۷/۵ تا ۸ است زیرا بافت شنی رشد ریشه و تهویه آن را آسان می کند و بافت رسی رطوبت خاک را بهتر نگه می دارد.

در خاکهای شنی تولید کمتر و با رنگ روشنتر می باشد در خاکهای رسی سنگین گیاه رشد و نمو بسیار کمی داشته یا همیشه ضعیف ، زرد و پژمرده باقی می ماند.

تکثیر درخت انار بوسیله بذر

برای کاشت درخت انار از طریق بذر ، از دانه های یک ساله میوه های رسیده ترش که پایه ی آن ها در مقابل تغییرات و حوادث جوى مقاوم تر از ارقام شیرین است استفاده می شود. این بذرها را در اسفندماه در خزانه پاشیده و روی آن ها را با مخلوطی از کود حیوانی و ماسه نرم می پوشانند و بلافاصله آبیاری می کند. عمل آبیاری را تا فصل پاییز هر ۱۲ روز یک مرتبه تکرار می کنند.

نهال های حاصل از دانه ها را در انتهای سال سوم و در اواخر پاییز از زمین بیرون آورده و در زمین اصلی به فاصله ۵ – ۴ متر از یکدیگر می کارند. درخت هایی که به این ترتیب، تکثیر می یابند معمولا در سال چهارم میوه می دهند و چنانچه این نهالها پیوند نشوند بیشتر دارای مشخصات درختان وحشی اولیه هستند.

بنابراین اگر باغات انار بدین طریق ازدیاد یافته و عملیات پیوند انجام نگردد در طی سالهای متمادی میوه ها تغییر جنس داده و به اجداد اولیه خود بازگشت می کنند و به تدریج انارهای بزرگ تبدیل به انار های کوچک وحشی و جنگلی می شوند.

ازدیاد درخت انار بوسیله پاجوش

یکی از روش های ازدیاد درخت های انار استفاده از پاجوش می باشد. برای این منظور در اواخر زمستان پاجوش های ارقام مرغوب درختان را از محل اتصال به تنه و به همراه ریشه از خاک در آورده و در گودالی در خزانه یا زمین اصلی می کارند. این روش تکثیر و ازدیاد خیلی معمول نیست، زیرا درختان به دست آمده بازده و کیفیت مناسبی ندارند و میوه ها ریز و دیرتر به بار می نشینند.

کاشت درخت انار

در مورد باغاتی که در اثر سرمازدگی از بین رفته و ناچاریم آن را دوباره احیا کنیم تنها راه آن استفاده از پاجوش می باشد. برای اینکار در سال اول به پاجوش های تولید شده کاری نداریم. در سال دوم چند تا از پاجوش ها را به منظور حفظ تعادل بین ریشه و قسمت هوایی حذف می کنیم و در سال سوم ۳ – ۲ پاجوش باقی گذاشته و بقیه را حذف می کنیم و میگذاریم پاجوش ها جایگزین درخت اصلی شود.

ازدیاد به وسیله خوابانیدن شاخه

خوابانیدن شاخه بعد از قلمه باصرفه ترین روش تکثیر درختان انار است. برای اینکار پاجوش ها یا شاخه های ۱ تا ۲ ساله قوی را در بهار و پیش از باز شدن برگ ها بدون آن که از درخت اصلی جدا شوند را خم کرده و بر روی آنها خاک می ریزند به نحوی که سر شاخه ها از خاک بیرون باشد.

در پاییز پاجوش ها و شاخه های ریشه دار شده را از تنه اصلی جدا کرده و در اسفند ماه همان سال نهال جدید را در محل اصلی می کارند درخت انار به دست آمده در سال چهارم گل و میوه می دهد.

ازدیاد انار به وسیله قلمه

آسانترین و متداولترین شیوه تکثیر و ازدیاد درختان انار استفاده از قلمه است که به دو صورت کاشت در محل اصلی و کاشت در خزانه انجام می گیرد.

۱ – کاشت در محل اصلی

این روش رایج ترین و سریع ترین راه تکثیر درخت انار است. برای این منظور باید قلمه های را از بین شاخه های نرک ۲ تا ۳ ساله انتخاب کرد. قلمه ها باید رنگ روشن و دارای رشد خوب باشند.

برای قلمه زنی درخت انار بیشتر از شاخه هایی استفاده می کنند که به سمت جنوب بوده و از نور آفتاب به خوبی استفاده کرده باشند. چون این شاخه ها رشد بیشتری داشته و مواد غذایی زیادتری را در خود ذخیره کرده‌اند لذا قلمه های اینگونه شاخه ها از رشد بالایی برخوردار است همچنین زودتر سبز شده و به محصول می نشیند.

کاشت درخت انار

طول قلمه ها را بین ۲۵ تا ۱۰۰ سانت و قطر آن را بین ۳ – ۰/۵ سانتی متر انتخاب می‌کنند. قلمه ها باید به گونه‌ای کشت شود که بیش از ۵ الی ۷ سانتی متر آن بیرون از خاک نباشد.

هر چه عمق گودالی که برای کاشت درخت انار در نظر می گیرید عمیقتر باشد رشد ریشه ، استقرار و استحکام درخت در خاک و مقاومت درخت نسبت به تنش های محیطی بویژه خشکسالی و باد شدید بیشتر است

برای کاشت قلمه بهتر است ۲ تا ۳ قلمه را به طور مورب داخل هر گودال قرار داد. فاصله ردیف ها در حدود ۵ – ۳ متر و فاصله گودها روی هر ردیف ۲ متر می باشد. پس از کاشت باید قلمه ها را آبیاری نمود که بهتر است در اوایل کشت هفته دو بار عملیات آبیاری انجام شود.

۲ – کاشت قلمه در خزانه

امروز کاشت درخت انار در خزانه را با توجه به فواید زیر بر کشت قلمه در زمین اصلی ترجیح می دهند :

  • امکان تولید نهال های قویتر و سالم‌تر
  • یکنواختی باغ احداث شده و جلوگیری از عمل واکاری
  • صرفه جویی در آب ، زمین و نیروی کار

برای احداث خزانه در نیمه دوم اسفندماه زمینی به ابعاد مورد نیاز در نظر گرفته و به عمق ۵۰ – ۳۰ سانتیمتر شخم می زنیم و سپس در آن جوی هایی به فاصله ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر ایجاد می کنیم و قلمه ها را به فاصله ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر به گونه‌ای در خاک قرار می‌دهیم که ۴ – ۲ سانتیمتر آن از خاک بیرون باشد.

درخت انار

تهیه قلمه باید از قسمتهای بالایی درخت که نور کافی خورده و ذخیره غذایی قابل ملاحظه ای دارند صورت گیرد. طول قلمه ها را بین ۵۰ – ۲۵ سانتی متر انتخاب می کنند. پس از ریشه دار شدن قلمه ها با شروع فصل بهار آنها را از خزانه بیرون آورده و در زمین اصلی می کاریم. پس از کاشت باید نهال ها را آبیاری کرده و هر هفته یک بار آبیاری را تکرار نمود.

فاصله در آوردن نهال و انتقال آن به زمین اصلی باید کوتاه باشد. چنانچه در ته چاله خاک رس وجود داشت باید مقداری ماسه با خاک مخلوط کرد و به بالعکس ، بهتر است در ته گودال یک بیل کود حیوانی کاملا پوسیده ریخته شود.

پیشنهاد مطالعه  کاشت ، داشت و برداشت درخت گردو

فواصل کشت نهال ها در زمین اصلی برحسب شرایط اقلیمی ، واریته و نوع هرس متغیر بوده. اگر بخواهید عملیات زراعی توسط تراکتورهای باغی ( به صورت مکانیزه ) صورت گیرد بهتر است که فاصله بین ردیف های کاشت حداقل ۴ متر و فاصله درختان روی هر ردیف را ۲ تا ۳ متر منظور نمایید.

پیوند زدن درخت انار

انار از جمله درختانی است که میل ترکیبی آن با سایر درختان هم نوع خود کمتر است. به همین دلیل انجام عمل پیوند در مورد این درخت چندان معمول نیست. با این حال درخت انار را می توان به درخت های انار ، توت ، سیب و گلابی پیوند زد.

بهترین روش پیوند برای انار پیوندهای اسکنه ای ، شکمی و لوله ای است. برای این کار پیوندک را از شاخه های دو ساله انار مرغوب انتخاب و آن را روی شاخه های ۳ – ۲ ساله پیوند می زنند و در بهار سال بعد در صورتی که پیوندک گرفته باشد، شاخه اصلی را از بالای پیوندک (۱۰ سانتیمتری ) قطع می کنند.

این پیوند. علاوه بر حفظ خواص وراثتی موجب تولید میوه بیشتر و خوش رنگی و مرغوبیت آن خواهد شد. پیوند در مواقعی استفاده می شود که بخواهیم ارقام نامرغوب (محصول ترش، بی مزه و ریز) را تبدیل به ارقام مرغوب و صادراتی نمایم. زمان مناسب برای پیوند لوله ای اواخر بهار موقعی که شیره نباتی فراوان است می باشد و پیوند شکمی را می توان اواخر بهار و تابستان انجام داد.

آبیاری درخت انار

باغ انار را تا نیمه دوم اردیبهشت ماه آب نمی دهند تا گل های بار دهنده بیشتری به روی درخت ظاهر شده و ریشه های جدید به فعالیت بیشتری وادار شوند. علاوه بر این از رویش شاخه و برگ اضافی نیز جلوگیری گردد.

کاشت درخت انار

در آبیاری نوبت اول و دوم باید سعی شود که درخت های انار کاملا سیراب شوند، چون این دو نوبت مهمترین و مؤثرترین آبیاری از لحاظ تشکیل تعداد میوه روی درخت می باشد. پس از این دو نوبت آبیاری در زمین های سبک هفته ای یکبار و در زمین های سنگین هر ده روز یکبار باید عملیات آبیاری را ادامه داد.

نیاز انار به آب از اغلب درختان کمتر و مقاومت آن به کم آبی بیشتر از سایر درختان میوه است ولی باید به خاطر داشت که از همان سالهای اول بعد از کاشت درخت انار ، آن را باید به کم یا زیاد آب دادن عادت داد، آبیاری نامنظم بخصوص اگر درخت میوه داشته باشد خطرناک و اغلب سبب ترکیدن میوه می شود.

در زمان گلدهی باید آبیاری را قطع کرد تا انار ببندد عملیات آبیاری بدین صورت انجام می شود که در سال اول هر ۷ روز یکبار و بعد از شروع باردهی با فواصل بیشتر و گاهی تا ۱۵ روز یکبار انجام می شود. دور مناسب آبیاری درختان انار بین ۱۲ – ۸ روز است.

به طور کلی دور و میزان آبیاری در هر منطقه با توجه به عوامل زیر تعیین می گردد ۱ – جنس خاک ۲ – میزان کود دامی مصرف شده ۳ – عمق خاک زراعی ۴ – شرایط محیطی ( درجه حرارت ، رطوبت و … ) ۵ – سن درخت ۶ – میزان آب موجود

عملیات شخم زدن

باغ انار همه ساله احتیاج به شخم دارد و زمان مناسب شخم زدن باغات انار از اواخر پاییز تا اوایل بهار است. عمق مناسب شخم ۴۰ – ۲۵ سانتی متر است. در سطوح کوچک فاصله بین درختان و داخل جوی ها را به وسیله کارگر و با بیل شخم می زنند.

عملیات کود دهی درخت انار

در صورتی که بخواهیم در موقع احداث به باغ انار کود حیوانی بدهیم باید آن را همراه با شخم پاییزه با خاک مخلوط کنیم تا در زمستان بپوسد. در سال های بعد کود حیوانی را باید قبل از شخم در داخل جوی ها و وسط ردیف درختان پخش نمود تا پس از شخم زیر خاک برود.

در صورت نیاز به کودهای شیمیایی می توان از کودهای اوره در بهار و در دو نوبت و فسفات آمونیوم در پاییز و یا اوایل زمستان استفاده کرد. میزان مصرف این کودها به سن درختان ، میزان رشد و آب موجود بستگی دارد.

کاشت درخت انار

توصیه می شود برای درختان جوان ۳۰۰ تا ۵۰۰ گرم اوره و ۳۰۰ تا ۵۰۰ گرم فسفات در هر سال کود به زمین داده شود. لازم است همه ساله یا هر دو سال یکبار در فصل پاییز در هر هکتار باغ انار ۱۰ تا ۳۰ تن کود دامی توزیع گردد تا باغات رشد طبیعی داشته باشد.

نوع مصرفچالکودچالکودچالکودچالکودچالکودچالکودچالکودچالکودمحلولپاشیمحلولپاشیمحلولپاشی
نوع کودسولفات پتاسیمسولفات آهنسولفات روینیترات آمونیومسوپر فسفات تریپلاسید بوریکسولفات مسسولفات منگنزاورهاسید بوریکسولفات روی
مقدار در هکتار به کیلو گرم۴۰۰۲۰۰۱۶۰۶۵۰۱۰۰۵۰۵۰۸۰۵ در هزار۵ در هزار۵ در هزار

برای هر درخت انار بالای ۸ سال به ازای هر درخت ۲ تا ۳ چاله به فاصله ۱۲۰ – ۱۰۰ سانتیمتری از تنه درخت باید ایجاد کرد و کود های در جدول بالا را همراه با ۵ کیلوگرم کود حیوانی به ازای هر درخت درون چالکود ها ریخت.

هرس درخت انار

هرس در تربیت درختان و نگهداری انارستان اهمیت زیادی دارد زیرا درخت انار پاجوش های فراوان تولید می کند که اگر هرس نشود درخت ها و بوته های پرپشت باغ را فرا می گیرد.

عملکرد باغات انار از ۷۰ – ۷ تن در هکتار متفاوت است. یکی از عوامل اساسی و مؤثر در عملکرد (تولید) ، هرس می باشد. هرس یا تربیت درخت انار به کلیه عملیات حذف سر شاخه ها ، پاجوش ها ، نرکها و شاخه های خشک و اضافی به منظور شکل دادن ، افزایش کمیت و کیفیت تولید انار و ایجاد تعادل بین قسمت های هوایی درخت اتلاق می گردد.

کاشت درخت انار

از آنجا که درخت انار پاجوش زیادی تولید می کند و از طرفی پاجوش ها و ریشه جوش ها و تنه جوشها در جذب مواد غذایی با میوه رقابت می نماید در صورت عدم حذف آنها از کمیت و کیفیت محصول به شدت کاسته می شود. هرس یکی از مهم ترین عملیات داشت در انار است، ولی تولید کنندگان آشنایی چندانی با هرس انار نداشته و درخت را بی نیاز از آن می دانند.

برای آشنایی با هرس درختان مقاله انواع روش های هرس کردن درختان را مطالعه بفرمایید. دو گونه هرس در انار صورت می گیرد ۱ – هرس فرم ۲ – هرس باروری یا سالیانه

۱ – هرس فرم

با توجه به این که باردهی درخت انار تقریبا از ۵ سالگی شروع می شود لذا باید در ۵ سال اول بعد از کاشت درخت انار اقدام به هرس فرم آن نمود. انواع هرس فرم عبارتند از : تک تنه یا i ( تاج آویزان ) ، دو تنه یا V ، سه تنه یا W ، چهار تنه جامی ، بادبزنی

پس از کاشت نهال درخت انار ، در فروردین ماه و پس از جوانه زدن باید اقدام به سربرداری انار نمود. سپس باید نوع هرس انتخاب گردد ، نوع هرس با فاصله کاشت نهال ها در باغ ارتباط مستقیم دارد و هر چه تعداد درخت در هکتار کمتر شود تعداد تنه ها از دو به سه افزایش می یابد و با افزایش درخت ها در هکتار تعداد تنه ها کاهش خواهد یافت.

اهداف در هرس فرم درخت عبارتند از :

  • کاستن از هزینه تولید و کوتاه نگه داشتن درخت انار
  • مکانیزاسیون در باغ (استفاده از ماشین آلات ) و استقامت و پایایی درخت
  • افزایش کمیت و کیفیت محصول
  • افزایش راندمان

هرس سال اول 

چون در سال اول بنای اصلی درخت تعیین می گردد لذا انتخاب نوع هرس باید از همین سال شروع شود. در فرم تاج آویزان نهال ها از ارتفاع یک متری سر برداری می گردد. در فرم های V و W و چهار تنه و جامی درخت از ارتفاع ۳۰ سانتیمتری سر برداری می شود. فرم بادبزنی بین باغداران انار معمول نبوده و در شرایط آب و هوایی ایران به دلیل عارضه آفتاب سوختگی توصیه نمی گردد.

پیشنهاد مطالعه  آشنایی با آفات و بیماری های درخت زیتون و روش کنترل آنها
کاشت درخت انار

هرس سال دوم

در کلیه فرم های هرس فقط به شاخه های انتخابی سال قبل اجازه رشد داده می شود و در اوایل فصل ، شاخه ها و پاجوشهای اضافی درخت انار هرس می گردد. باید توجه داشت که در ماههای خرداد ، تیر و مرداد به دلیل تابش آفتاب شدید هرس انجام نمی شود زیرا نهال ها جوان بوده و تابش شدید آفتاب تنه های جوان و شاخه ها را می سوزاند.

هرس سال سوم

مثل سال قبل هرس پاجوش ها و تنه جوش ها تا شاخه ها اضافی ادامه می یابد. حذف شاخه های زاید روی شاخه های اصلی درخت ( دستک ها ) و جلوگیری از رشد اضافی درخت به منظور تقویت شاخه ها و دستک های انتخاب شده الزامی است.

کاشت درخت انار

حذف تیغ های روی شاخه های انتخاب شده به تمیز بودن درخت کمک کرده و امکان کار در آینده را به باغبان می دهد. این تیغ ها همیشه مزاحم بوده و فقط کافی است برای یک بار قطع شوند لذا تا پایان هرس فرم حذف آنها توصیه می گردد.

هرس سال چهارم و پنجم

مراقبت از شاخه ها و دستک های بارده و حذف شاخه ها ، پاجوش ها ، تنه جوش ها و نرکهای اضافی ضروری است. با توجه به این که از سال چهارم و پنجم باید ارتفاع درخت انار نیز کنترل شود لذا شاخه های اضافی و دارای رشد عمودی حذف می گردند، ولی باید توجه داشت که فرم های مذکور از خالی کردن تاج درخت اجتناب گردد زیرا این عمل باعث افزایش خسارت آفتاب می شود.

موضوع مهم دیگر در هرس سال های چهارم و پنجم بعد از کاشت درخت انار انتخاب دستک های بارده بر روی تنه ها در جهات مختلف است به نحوی که هیچ یک از دستک ها مزاحم دیگری نباشد. در هرس باید اجازه داد میوه ها در قسمت سایه تاج درخت رشد کنند.

با توجه به این که تنه درخت انار تیغ دار بوده و با رشد میوه و سنگین شدن آنها ممکن است هنگام وزش باید تیغ ها با صدمه مکانیکی از کیفیت انار بکاهند، لذا باید فاصله دستکها مناسب در نظر گرفته شود تا پایان سال پنجم درخت فرم اصلی خود را پیدا کند.

۲ – هرس باروری یا هرس سالیانه

هرس باروری خود به دو بخش تقسیم می گردد الف – هرس خشک ب – هرس سبز

هرس خشک

هرس خشک درخت انار در بهمن و اسفند و قبل از بیدار شدن درختان انجام می گیرد که شامل حذف شاخه های اضافی خشک و سرمازده می باشد.

شناسایی و تشخیص شاخه های سرمازده بسته به شدت سرما نیاز به تجربه کافی دارد. باغداران با تجربه این موارد را به راحتی تشخیص می دهند. نوک سرشاخه های سرمازده در صورتی که خشک شده باشند، انعطاف ناپذیرند و می شکنند، و در صورتی که سرما آنها را ترسانده باشد در ابتدای فصل رشد دیرتر از خواب بیدار می شوند.

شاخه های بارده باید از فضا و مکان کافی برای رشد برخوردار باشند و در این زمان چون درخت انار دارای شاخ و برگ نیست لذا تشخیص و حذف شاخه های اضافی آسانتر است.

هنگامی که پوست درختان آسیب ببیند مثلا در اثر حمله حشرات ، سوسک ها و یا آفات و بیماریها باعث خشک شدن بعضی از شاخه ها و تنه درخت می شود در این حالت باید این شاخه های خشک شده را قطع کرد. علی رغم این که تولید پاجوش زیاد یکی از صفات منفی انار می باشد در این مورد خاص بلافاصله پس از شروع رشد می توان یک یا چند پاجوش را جایگزین شاخه و یا تنه بریده شده نمود.

هرس سبز

هرس سبز تقریبا در تمامی ماه های رشد درخت انار ، جز زمانی که شدت تابش آفتاب شدید است (ماههای تیر و مرداد) انجام می گیرد و شامل حذف شاخه های مزاحم و نرکها و پاجوش ها می باشد.

کاشت درخت انار

اکثر این موارد در ماه های اردیبهشت و خرداد به راحتی حتی بدون اره و قیچی قابل حذف می باشند ولی باید دقت نمود تا کندن آنها باعث صدمه به پوست درخت نشود. حذف پاجوش های و نرک ها در ماههای شهریور و اوایل مهر نیز به دلیل رقابت با میوه در جذب مواد غذایی جهت افزایش تولید در سال جاری مهم است.

ترکیدگی انار

نامنظم بودن دور آبیاری ، بارندگی بی موقع ، واریته ، بادهای شدید گرم وسوزان ، هرس نامناسب درخت انار ، کمبود برخی از عناصر ، بافت و جنس خاک را از عوامل موثر در ترکیدگی انار است.

١- نامنظم بودن دور آبیاری ، همچنین عدم یکنواختی میزان رطوبت نسبی هوا : زمانی که در باغی آبیاری دیر انجام گیرد، میوه از رشد طبیعی خود باز می ماند، بخصوص پوست میوه مقداری از رطوبت طبیعی خود را در اثر خشکی هوا و نرسیدن آب از دست می دهد.

در چنین وضعیتی هر گاه درخت انار آبیاری شود، در اثر جذب آب دانه ها متورم شده در حالی که پوست میوه در اثر خشکی و باز ماندن از رشد طبیعی قادر نیست به موازات قسمت داخلی به رشد و نمو خود ادامه دهد در نتیجه فشار داخلی باعث شکاف خوردن پوست می گردد.

۲ – بارندگی بی موقع و یا سرد شدن ناگهانی هوا : در این حالت تعادل رطوبت موجود بین میوه و پوست انار به هم خورده و باعث ترکیدگی میوه می شود.

۳ – واریته : واریته های مختلف نسبت به ترکیدن حساسیت های متفاوتی دارند. مثلا انارهای پوست نازک در اثر کوچکترین تغییر در تعادل حرارت و رطوبت محیط به سرعت شکاف بر می دارند، در حالی که انارهای پوست ضخیم نسبت به تغییرات این عوامل حساسیت کمتری دارند. همچنین ارقام دیررس مانند انار ملس ترش ساوه مقاوم تر از ارقام زودرس هستند زیرا دارای پوست نرمتر و ضخیم تر از ارقام زودرس می باشند.

درخت انار

۴ – بادهای شدید، گرم و سوزان : یکی دیگر از عوامل ترکیدگی انار است. زیرا در اثر وزش باد آب بیشتری از درخت تبخیر شده، در نتیجه آب کافی به میوه نمی رسد و به همان دلیل که در مورد نامرتب بودن دفعات آبیاری گفته شد این مساله نیز سبب ترکیدن انار می گردد.

۵ – تغییر ناگهانی درجه حرارت : در اواخر تابستان دمای محیط به حدود ۴۰ – ۳۵ درجه سانتی گراد می رسد که البته میوه انار به این درجه حرارت عادت کرده است، لذا وقتی در پاییز درجه حرارت از ۲۰ درجه سانتی گراد به یک دفعه پایین تر می آید سبب ترکیدن پوست انار می شود.

۶ – کمبود بعضی عناصر : کمبود بعضی از عناصر بخصوص عنصر روی و بر باعث ترکیدن میوه انار می شود.

۷ – هرس نامناسب و خسارت برخی از آفات به ویژه کنه ها نیز سبب ترکیدن میوه انار می شود.

برداشت میوه در اوایل فصل پاییز ، استفاده از واریته های مقاوم ، استفاده از اسید جیبرلیک با غلظت ۲۵۰ پی پی ام ، پس از تشکیل میوه از موثرترین راه های پیشگیری از ترکیدگی انار است.

پست های مرتبط
۷ روش برای مبارزه با سوسک سرشاخه خوار رزاسه درختان
آفت سوسک سرشاخه خوار رزاسه

آنچه در این مطلب می خوانیم سوسک سرشاخه خوار رزاسه که در دهه های گذشته به عنوان یکی از آفات درجه دو برای میزبانان مختلف از جمله درختان میوه سردسیری ادامه مطلب

شناخت شپشک آردآلود و راههای کنترل آن
شپشک آردآلود

آنچه در این مطلب می خوانیم برخی از آفات وجود دارند که در مدت کوتاهی با شرایط محیطی جدید سازگار می شوند و به دلیل داشتن میزبانهای مختلف گیاهی به ادامه مطلب

نحوه هرس درخت زیتون ( روش گلدانی و تک مخروطی )
هرس درخت زیتون

آنچه در این مطلب می خوانیم مفهوم هرس در درخت زیتون فراتر از قطع شاخه های درختان است زیرا نتایج هرس این دو نوع درخت با هم متفاوت است و ادامه مطلب

شانکر باکتریایی درختان میوه ، شناخت و راههای مبارزه
شانکر باکتریایی درختان

آنچه در این مطلب می خوانیم بیماری شانکر باکتریایی درختان میوه هسته دار در انواع درختان هسته دار از جمله آلو ، بادام ، زردآلو ، هلو ، گیلاس ، ادامه مطلب

7 دیدگاه دربارهٔ «نحوه تکثیر و پرورش درخت انار»

    1. این بستگی به این داره که قلمه ها رو کجا نگه داری کنید اگر در فضای باز باشه در اثر سرما و جریان هوا قلمه ها زود خشک می شن و لی اگر در یک محیط بسته باشه و قلمه ها رو در گونی نخی مرطوب پیچیده و روی اون رو با نایلون بپوشانید می تونید تا ۴ – ۳ روز قلمه ها را نگه داری کنید ولی بهتره قلمه ها رو همون موقع که می خواهید بکارید تهیه کنید

  1. ممنون از زحمات شما. چه اقلامی مناسب کاشت در در جنوب استان فارس هست؟ اقلام با کیفیت و بازار پسند وصادراتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن

دانلود رایگان کتاب مدیریت آبیاری در باغات

برای دانلود ایمیل خود را وارد کنید