کاشت ، داشت و برداشت درخت گردو

کاشت ، داشت و برداشت گردو

درخت گردو بومی منطقه ایران و خاورمیانه است و از این منطقه به یونان و روم و از آنجا به شمال اروپا و سپس به آمریکا راه پیدا کرده است. گردو درختی یک پایه است که ارتفاع آن به ۲۵ متر نیز می رسد.

درخت انار

نحوه تکثیر و پرورش درخت انار

درخت انار از گیاهان مناطق گرمسیری و مدیترانه است که در سن ۵ سالگی به باردهی می رسد. ایران با تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن انار، بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ انار در دنیا است. 

کاشت و پرورش درخت زیتون

صفر تا صد کاشت و پرورش درخت زیتون

درخت زیتون یک گونه بسیار مقاوم بوده که می تواند خود را با شرایط نامساعد آب و هوایی و خاکی سازگار نماید. در این مقاله با صفر تا صد کاشت و پرورش درخت زیتون آشنا شوید.

درخت سیب

کاشت ، آفات و بیماریهای درخت سیب

اقلیم مناسب و سازگار برای تولید این محصول مناطق کوهستانی است. کشور ایران به دلیل برخورداری از مناطق مرتفع و مناطق بسیار گسترده کوهپایه ای از مناسب ترین مکان ها برای پرورش سیب است.

کاشت و پرورش پسته

همه چیز در مورد کاشت و پرورش پسته

 تابستان های گرم و طولانی و زمستان های سرد جهت کاشت و پرورش پسته مناسب می باشد. از احداث باغ پسته در مناطقی که رطوبت بالای ۷۰ درصد دارند، باید اجتناب نمود.

کاشت و داشت درخت خرما

هر آنچه در مورد کاشت و داشت خرما باید بدانید

خرمـا ، بـا تولیـد یـک میلیـون تن در سـال در ۱۵ اسـتان کشـت می شـود. دو سـوم خرمای تولیـدی کشـور مربـوط بـه پنـج اسـتان کرمان، خوزسـتان، سیسـتان و بلوچسـتان، بوشهر و هرمزگان است. 

به بالای صفحه بردن

آموزش های بیشتر در کانال اینستاگرام ما

دانلود رایگان کتاب مدیریت آبیاری در باغات

برای دانلود ایمیل خود را وارد کنید